Covid-19 Test Sonuçları

Covid-19 Test Sonuçları Öğrenme

Covid-19 Test Sonuçları Öğrenme, bir süredir ülkemizde baş gösteren covid-19 hastalığından dolayı oluşan salgın herkes oldukça tedirgin ediyor. Bazı kişilerde hiçbir belirti göstermeden ilerlerken bazı kişiler de büyük sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Günümüze kadar yaşanan salgın dönemi boyunca birçok hasta hayatını kaybetti. Buna karşı bu hastalığın bulaşıcı olması da büyük bir risk faktörü olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı kovid-19 hastalığı belirtileri taşıyan veya hastalık geçiren kişilerle temas etmiş kişilerin covid-19 testi yaptırması gerekli. Test sonucunda temas eden kişilerin test sonucunu beklemeden kendini karantina alması ve test sonucu çıkana kadar bulunduğu ortama girmemesi gerekiyor.

Gerçekleşen covid 19 sürece sonunda çıkan covid 19 testi sonuçları sağlık kuruluşları üzerinden öğrenebileceği gibi internet sistemleri üzerinden de öğrenme imkanı tanımaktadır. Günümüzde bu alanda hizmet veren Sağlık Bakanlığı’na bağlı platformlar üzerinden kimse ile temas kurmadan sonucu öğrenmek büyük bir kolaylık olarak karşımıza çıkıyor.

E Nabız İle Test Öğrenme

E nabız sistemi üzerinden covid 19 test sonuçları takip edilebilir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan bu platform üzerinden sonuçları öğrenmek için öncelikle bu platforma üye olmanız gerekir. Üye olan kişiler kolaylıkla giriş sağlarken sisteme üye olmayan kişiler için üyelik formu doldurulması gerekir. Üyelik formunda Kişisel bilgiler talep edilirken beraberinde anne ve baba adı gibi detaylar da talep edilmektedir. Mevcut bilgiler doldurulduktan sonra sisteme giriş sağlamak amacıyla şifre belirlenir. E-posta ve telefon numarası ile doğrulama işlemi yapıldıktan sonra MHRS sistemleri ve e nabız sistemi üzerinden kişiler covid-19 testi başta olmak üzere birçok tahlil sonucuna anında ulaşım sağlar.

E nabız sistemi üzerinde yer alan tahlillerim kategorisine giriş sağlandığı takdirde burada karşımıza 2 adet başlık çıkıyor. Bunlardan birisi normal tahliller kategorisi iken diğeri ise covid-19 testi başlığı altında yer almaktadır. Burada yer alan kovid-19 başlığının düzenli olarak kontrol ederek test sonuçlarını çıktığı an ulaşım sağlayabilirsiniz. Kovid-19 hastalığında röntgen yolu ile de test yapılmaktadır. Eğer hastalık tespiti için Akciğer röntgeni çekildiyse yine ana sayfada yer alan röntgenler kategorisi altında röntgen görüntüsüne ulaşım sağlayabilirsiniz. Covid-19 sonuçları sonrasında eğer testiniz pozitif ise telefon aracılığıyla gerekli birimler ile iletişim kurarak evinizden çıkmayın. Yetkili kişiler evinize gelerek gerekli ilaçları sizlere iletir.

Covid 19 Test Sonuçları Ne Zaman Çıkıyor?

Gerçekleşen Corona testi sonuçları 1 ile 3 gün arasında çıkmaktadır. Düzenli olarak e nabız sistemi üzerinden takip ederek covid-19 test sonucu çıktığında haberdar olabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı hastanelerde covid 19 test sonucu pozitif olduğu takdirde hastalar aranarak bildirilmektedir.

Covid-19 test sonucu pozitif olan kişiler kendini 14 gün karantinaya almalıdır. Covid 19 hastaları 14 gün sonra testlerini tekrarlayarak negatif çıktığı takdirde eski hayatına dönebilir. Negatif çıkan kişiler ise kovid-19 hastası ile temas ettiyse 10 günlük bir süre karantinada kalmalıdır.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com