Devlet Hastaneleri Tahlil Sonuçları

Tahlil Yaptırdığınız İli Seçiniz

Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları Öğrenme

Devlet Hastaneleri Tahlil Sonuçları, MHRS sistemi üzerinden Devlet Hastanesi tahlil sonuçları öğrenmek oldukça kolay bir işlem olmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan MHRS Randevu Sistemi ile birlikte gerçekleşen güncelleme sonucunda tahlil sonuçlarını görmek de mümkün olmuştur. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile tüm vatandaşlar istedikleri hekiminden randevu alma imkânına sahipken dilerlerse tahlil sonuçlarını da anında öğrenebiliyor. Günümüzde kullanılan MHRS sisteminin Aynı zamanda çağrı merkezi sistemleri üzerinden de iletişime geçilerek gerekli randevu ve tahlil işlemlerine ulaşım sağlanabilir. Bu duruma karşı MHRS oldukça pratik bir sistem olarak vatandaşlara hizmet sunmaya devam ediyor. Ancak MHRS bünyesinde sadece devlet hastanelerini dair bilgiler yer alıyor.

MHRS Tahlil Sonucu Nasıl Öğreniliyor?

Oluşturulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile birlikte hastanelerden randevu ve tahlil sırası gibi işlemler ortadan kalkarak internet aracılığı ile kolay bir kullanım imkanı sunuluyor. Uygulamayı kullanarak randevu alabilir ya da çıkmış olan tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Sunulan bu sistemi kullanabilmek için www.hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden giriş gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer sisteme dair herhangi bir üyeliğiniz bulunmuyor ise yeni bir üyelik işlemi yapabilirsiniz. MHRS sistemine e-devlet üzerinden giriş yapmak mümkündür. MHRS tahlil sonucu için giriş yaptıktan sonra tahlil yaptırdığınız hastaneye seçerek o kategori altında sonuçları ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat bu noktada bazı hastaneler tahlil sonuçlarına ulaşmak için barkod kodu gibi numaralar isteyebilir. Buna karşın MHRS sistemine arayarak gerekli bilgileri anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

E Devlet Tahlil Sonucu Nasıl Öğreniliyor?

E devlet tahlil sonuçları görüntülemesi yapılabilmesi için e-nabız sistemine giriş sağlanması gerekiyor. E- nabız sayfasına girdikten sonra  karşınıza bugüne kadar ki tüm  tahliller ve tahlil tarihleri çıkacaktır. Tahlil kategorisi içinde istediğiniz tahlil tıkladığınız takdirde o kategoriye ait tüm detaylar çıkacaktır.

Kullanılan bu sistem bünyesinde vatandaşlar istedikleri tahlili PDF dosyasına dönüştürerek  indirme gerçekleştirebilir. Mevcut tahlil sonuçlarından biri veya belirli tarihteki sonuç seçilmelidir.  Ardından istendiği takdirde indirme gerçekleşir. Sağlık Bakanlığına bağlı bu uygulama ile e-nabız bünyesinde vatandaşlara ait tüm detaylar tek bir sistem içerisinde toplanarak büyük bir kolaylık oluşturuyor. Bu durum ise hem sağlık çalışanlarının hem de vatandaşların işlerini kolaylaştırıyor. Gerçekleşen covid-19 test sonucu da e nabız sisteminden ulaşılması mümkün kılınıyor.

E-nabız üzerinden tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyen kişiler için T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini girmesi yeterli olacaktır. Bu doğrultuda ana sayfada yer alan akıllı Asistan kategorisinden tahlillerim kısmına girerek güncel tahlil sonucunda ulaşım sağlayabilirsiniz. E-nabız sistemi üzerinde bulunan tüm tahliller arasında karşılaştırma yapmak da mümkündür. Böylece eski ve yeni değerler incelenerek doktorunuz ile gerekli detayları konuşma imkanı elde edebilirsiniz. Buna karşı e-devlet ve MHRS sistemi tahlil sonucunu öğrenmek için en pratik yöntemler olmasına rağmen bazı devlet hastanelerine ait kendi sayfaları üzerinden de tahlil sonucu öğrenmek mümkün oluyor.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com